Polski Dział Biblioteczny Otwarty!

Długo wyczekiwana polska sekcja w bibliotece już otwarta! W minioną sobotę, 24 września, w lokalnej bibliotece Carnegie, mieliśmy wielką radość oficjalnie otworzyć dział z polską literaturą dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w realizacji tego projektu. Dziękujemy za wszystkie książki przekazane do bibliotecznej kolekcji.

W szczególności chcielibyśmy podziękować Ambasadzie RP w Londynie za przekazanie, w ramach projektu ‘Polska Półka’, kilkunastu tytułów polskich autorów wydanych w języku angielskim.

Gościem specjalnym otwarcia polskiego działu był polsko-brytyjski autor książek dla dzieci i dorosłych Wojciech Filaber. Podczas wizyty pan Wojciech opowiadał o dwóch bohaterach swoich ostatnich, wojennych opowieści: niedźwiedziu Wojtku oraz psie Ciapku. Dzieci były bardzo zainteresowane postaciami i ich przygodami. Obie książki są już dostępne do wypożyczenia w bibliotece Carnegie. A dla uczniów naszej szkoły ogłaszamy konkurs: Zaprezentuj przygody Wojtka lub Ciapka. Szczegóły po kliknięciu na link: KONKURS.

Wszystkich, małych i dużych, zachęcamy i zapraszamy do korzystania z biblioteki!

Gdzie znajduje się biblioteka Carnegie?

Biblioteka ma idealną lokalizacje, aby odwiedzić ją zaraz po sobotnich zajęciach w polskiej szkole, gdyż znajduje się w spacerowej odległości (patrz mapa - kliknij aby powiększyć). Można zostawić samochód na parkingu szkoły, odwiedzić bibliotekę i wrócić po samochód.

Jak korzystać z biblioteki?

Przede wszystkim, aby wypożyczyć książkę, należy posiadać kartę biblioteczną. Osoby, które nie posiadają takiej karty zapraszamy do rejestracji na stronie biblioteki klikając na poniższy link: https://portsmouth.spydus.co.uk/cgi-bin/spydus.exe/MSGTRN/WPAC/JOIN. Kartę można również wyrobić odwiedzając bibliotekę. Karta bibloteczna upoważnia również do zniżek do lokalnych atrakcji m.in. Blue Reef Aquarium, Hover Travel czy Historic Dokyard. https://librariesandarchives.portsmouth.gov.uk/public-library-service/join-the-library/

Katalog

Odwiedzając bibliotekę mogą Państwo przeglądać kolekcję aktualnie dostępną na półkach i wypożyczyć tytuł, który wpadł Wam w oko.

Dostępność książek można również sprawdzić online przed wizytą w budynku biblioteki.

Książkę/i można również zarezerwować lub przedłużyć nie wychodząc z domu.

Z karta biblioteczną można również korzystać z bogatych zbiorów online.

Mamy zamiar rozszerzać kolekcję o nowe ciekawe pozycje. Dlatego jeśli ktoś nadal chciałby przekazać interesującą książkę prosimy o kontakt z polską szkołą info@polskaszkolaportsmouth.co.uk

Photo Credit: Grzegorz Choszcz.