Pierwszy Dzień Szkoły

3.9.2019

Mamy nadzieję, że pierwszy tydzień szkoły był bardziej ekscytujący niż stresujący i dla dzieci i dla rodziców. Mamy również wielką nadzieję, że powrót do Polskiej Szkoły będzie radosnym wydarzeniem, chociaż zdajemy sobie sprawę, że sobotnie wstawanie do szkoły wiąże się z pewnym wysiłkiem. 

 

Spotykamy się w sobotę 14 września o godzinie 10:00 na dziedzińcu przy wejściu do szkoły od strony parkingu. Adres oraz instrukcje jak dojechać do szkoły znajdują Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce KONTAKT. Prosimy o punktualne przybycie.

 

KLASY: Rodzice zostaną powiadomieni mailowo na początku przyszłego tygodnia, o tym do której klasy dziecko zostało przypisane. W tym roku będziemy uczyć 8 klas. Prosimy zapoznać się z lokalizacją sal lekcyjnych (5 na parterze i 3 na piętrze). WAŻNE! Prosimy by mieli Państwo świadomość, że w ciągu pierwszych dwóch/trzech tygodni przydział do klasy może ulec zmianie. Nauczycielki będą oceniały czy dzieci są w klasie o najlepszym dla nich poziomie i warunkach. Przypominamy, że klasy są tworzone biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, możliwości i potencjał poszczególnego dziecka, a w drugiej kolejności na wiek. Staramy się wziąć pod uwagę, że dzieci chciałyby być w klasie ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi (gdyż zależy nam by dzieci czuły się jak najlepiej w szkole) jednak  nie możemy się tym kierować w pierwszej instancji.

 

UWAGA! Przypominamy również, że warunkiem miejsca w klasie jest uregulowany DEPOZYT w kwocie £20 (od rodziny). Brak wpłaty depozytu będzie wiązał się z utratą miejsca w szkole, a miejsce będzie zaoferowane dziecku z listy oczekującej.

 

LISTA OCZEKUJĄCA: Z rodzicami dzieci oczekujących na miejsce w szkole będziemy kontaktować się telefonicznie jak będziemy mogli przyjąć kolejnych uczniów.

 

CO ZABRAĆ: Prosimy by dzieci miały ze sobą LUNCH (coś pożywnego + napój - najlepiej wodę) oraz podstawowe przybory szkolne (ołówek, kredki, klej). 

 

PODRĘCZNIKI I MATERIAŁY EDUKACYJNE: W tym roku grono pedagogiczne ustaliło zbiórkę £15 (od ucznia) na zakup podręczników i wszelkich materiałów edukacyjnych (zeszyty, ksero). Kwota £15 została doliczona do pierwszej opłaty za szkołę. 

 

ZEBRANIA KLASOWE: W najbliższą sobotę o godz. 13:00, zaraz po zajęciach, w niektórych klasach odbędą się krótkie zebrania z rodzicami. Informacja czy zebranie odbędzie się w danej klasie,  będzie wywieszona na drzwiach do sali lekcyjnej. Jeśli pani nauczycielka nie organizuje zebrania w pierwszym dniu szkoły, a Państwo mieliby jakieś pytania prosimy indywidualnie porozmawiać z nauczycielką. Prosimy o punktualne przybycie.

 

ZEBRANIE OGÓLNE: Po rozejściu się wszystkich dzieci do klas lekcyjnych, około godziny 10:20, na dziedzińcu odbędzie się informacyjne zebranie ogólne dla rodziców. Bardzo prosimy o pozostanie na zebraniu, gdyż będą omawiane ważne tematy (informacje o szkole, legitymacje szkolne, wycieczki, wydarzenia). Po zebraniu będzie czas na pytania. 

 

ZAJĘCIA DODATKOWE: Jak w poprzednich latach planujemy prowadzić zajęcia dodatkowe czekamy jednak na potwierdzenie decyzji od pani, która miałaby prowadzić zajęcia. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna zajęcia zaczęłyby się 5 października. Będziemy informować o zapisach. 

 

CZESNE: Przypominamy o konieczności dokonania opłaty za szkołę w pierwszych dwóch tygodniach semestru. Termin opłaty za pierwszy semestr mija w sobotę 28 września. Więcej informacji odnośnie płatności za szkołę można znaleźć klikając na link: PŁATNOŚCI.

 

TELEFON SZKOLNY: Czynny w  soboty w godzinach lekcyjnych. Poza godzinami szkolnymi prosimy o kontakt smsowy, odpowiedzialna osoba skontaktuje się z Państwem w dogodnym czasie. Numer telefonu to 0744791130, prosimy o zapisanie numeru telefonu jako Szkoła Polska, gdyż z tego numeru będą wysyłane informacje dotyczące szkoły. 

 

Do zobaczenia!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Archiwum
Please reload

Follow Us
RSS Feed

© 2018 by Polska Sobotnia Szkoła PORTSMOUTH              REGISTERED CHARITY NUMBER 1159555

  • w-facebook