Warsztaty Literackie

W sobotę 11 marca, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w warsztacie literackim, który poprowadzi pani Renata Kamińska - działaczka społeczna i autorka edukacyjnych książek dla dzieci o przygodach psa Hektora. Książki pani Renaty są efektem projektu „Hektor i Przyjaciele”, który założyła w celu poprawy edukacji pozaszkolnej i rozwoju empatii wśród młodzieży.

Pani Renata uważa, że ​​psy, tak jak ludzie, mają charaktery i uczucia – potrzebują naszej miłości i wsparcia. Dlatego właśnie pisze książki, które pomagają uwypuklić te ważne kwestie, używając psa Hectora jako głównego bohatera. Kochany pies, który jak dziecko zadaje pytania i szuka odpowiedzi, aby zrozumieć złożoność współczesnego świata. Hector pomaga rodzicom w rozmowach z dzieckiem na trudne tematy w oparciu o ich wiedzę, doświadczenia i własną wartość. Autorka pokazuje, jakie wartości powinny być ważne w naszym życiu – z wyjątkowej perspektywy naszych ukochanych zwierząt!

Warsztat dla trzy najmłodsze grup odbędzie się w budynku szkoły. Trzy starsze grupy przejdą do budynku biblioteki Carnegie, aby wziąć udział w warsztacie. Na warsztat zapraszamy również dzieci, które nie uczęszczają do szkoły a chciałby wziąć udział w tym interesującym wydarzaniu.

Po warsztacie będzie można zakupić książki o Hectorze z autografem autorki. Informacja o książkach poniżej.

Zapraszamy!