top of page

Uroczyste spotkanie w Ambasadzie RP

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Pragniemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. Wczoraj podczas pięknej uroczystości spotkania Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy ze szkołami polonijnymi w Ambasadzie Polski w Londynie, Polska Szkoła w Portsmouth, za popularyzowanie polskiej kultury i historii, została uhonorowana flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Flagę narodową od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, wręczyła Pierwsza Dama. Pan Prezydent wystosował list, w którym podkreśla ważność flagi jako symbolu patriotyzmu i tożsamości narodowej - „Znak mocnych, bliskich, trwałych i żywych więzi, łączących rodaków w kraju i poza jego granicami”.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Prezydentowi oraz Pierwszej Damie za tak wyjątkowy dar i wyróżnienie.

Pragniemy również podziękować Ambasadzie Polski w Londynie a w szczególności Panu Ambasadorowi Arkademu Rzegockiemu za zaproszenie na tą piękną uroczystość, która rozpoczęła obchody Święta Niepodległości.

Lista osób i szkół odznaczonych podczas uroczystości LINK

Dziś w szkole Pani Dyrektor zaprezentowała flagę uczniom i gronu pedagogicznemu, a dzieci odśpiewały hymn narodowy, który zaprezentujemy w poniedziałek 11.11 w Dzień Niepodległości.

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page