top of page

Wierszowisko 2019

Znamy już termin i tematykę tegorocznego finału VIII edycji Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”. Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2019 roku w Sali Teatralnej POSK-u w Londynie a tematyka tegorocznych wystąpień to: „Rodzina. O mamie, tacie, siostrze i bracie, i wszystkich tych, których kochacie!" Tematyka jest rodzinna, ale organizatorzy dopuszczają szeroką interpretację oraz bardzo zachęcają do kreatywności! Pamiętajmy, że rodzina to nie tylko mama i tata, ale również Polonia za granicą, czy przyjaciele.

Szkolne eliminacje do konkursu odbędą się w sobotę 23 marca w czasie zajęć lekcyjnych. Wszystkie dzieci zainteresowane, proszone są o przygotowanie jednego wiersza zgodnego z tematyką konkursu, i zaprezentowanie przed szkolną komisją. Zgodnie z regulaminem Wierszowiska, szkoła może zgłosić tylko dwóch uczniów do kategorii indywidualnych. Oznacza to, że tylko dwie osoby będą mogły pojechać na finał, by zaprezentować swoje interpretacje w indywidualnych kategoriach. Pozostałe dzieci, które pięknie wystąpią na eliminacjach będą miały szanse wziąć udział w kategorii szkolnej konkursu (grupowy występ szkolny).

Dzieci chcące wziąć udział w eliminacjach prosimy o zgłoszenie kandydatury w sobotę 2 marca swojej nauczycielce.

Tu można znaleźć pełny regulamin konkursu: REGULAMIN.

Tu można znaleźć proponowane wiersze. LISTA WIERSZY.

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page