top of page

Wycieczka szkolna do Winchester Science Centre

Radosne głosy dzieciaków i opiekunów opowiadających wrażenia ze szkolnej wycieczki do Winchester Science Centre, wypełniały dwu-poziomowy autokar, którym wczorajszym popołudniem, wracaliśmy do Portsmouth. Niektóre dzieci wracały ze zwieszonym głowami, jednak bynajmniej nie ze smutku, a ze zmęczenia po intensywnych wrażeniach, które dostarczyło nam centrum nauki. Połączenie zabawy z nauką było idelaną kombinacją by rozbawić i zainteresować młode umysły naszych uczniów. Dzieci miały okazje nie tylko zobaczyć przeróżne interesujące wynalazki, ale również sprawdzić jak działają. Uczniowie mogli również doświadczyć działania zdumiewających sił występujących w naturze oraz ich zastosowania w różych dziedzinach nauki oraz codziennego życia. Na koniec mieliśmy okazję ‘przenieść się’ na chwilę w przestrzeń kosmiczną oglądając specjalnie przygotowany pokaz w kopule Planetarium. Wirtualnie unosząc się wraz z kosmonautami z filmu dowiedzieliśmy się wielu faktów o ich trudnej profesji i życiu w kosmosie.

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page