top of page

Zapraszamy na pierwsze zajęcia online

Zaktualizowano: 17 paź 2020

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Z ogromną radością i odrobiną nerwów rozpoczynamy nasze zajęcia online w Polskiej Szkole Sobotniej! Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy w obecnej chwili nie mamy możliwości prowadzenia zajęć w budynku Portsmouth Academy. W związku z tym, dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne postanowili zaoferować dzieciom możliwość kontynuacji nauki w Polskiej Szkole Sobotniej przez Internet.

Internet - dla niektórych zmora 21 wieku, dla niektórych narzędzie do pracy, nauki i rozrywki. My chcielibyśmy wykorzystać to co najlepsze w Internecie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość - gdyż dla nas to również coś nowego - ogrom możliwości, które dopiero poznajemy. Lekcje przez Internet to kontynuacja języka polskiego z polskimi nauczycielami oraz integracja z polskimi rówieśnikami. To także możliwość nabycia nowych umiejętności wykorzystania Internetu w celach edukacyjnych oraz używania nowych programów/aplikacji w języku polskim.

Na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 nasi nauczyciele przygotowali 3 krótki propozycje lekcji online - Lokomotywa, Wakacje i Jesień. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia przynajmniej jednej lekcji i wykonania zaproponowanych zadań. W miarę możliwości prosimy Was - drodzy Rodzice i Opiekunowie - o zachęcenie dzieci do poświęcenia około 45 minut na nasze lekcje.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu (17 października) każda klasa będzie miała własne zajęcia przygotowane przez wychowawcę klasy. W niedalekiej przyszłości planujemy też zajęcia na żywo - tak aby dzieci mogły brać udział w lekcjach, odpowiadać na pytania nauczyciela, czytać teksty i rozmawiać z kolegami po polsku.

Zajęcia w październiku będą udostępniane bezpłatnie - w najbliższym czasie przygotujemy krótką ankietę i poprosimy Państwa o opinię na temat naszych lekcji online. W listopadzie i grudniu chcielibyśmy kontynuować naukę online, ale już odpłatnie. Chociaż nie płacimy za wynajem sal lekcyjnych, to jednak nasi nauczyciele pracują, i chcielibyśmy aby otrzymywali wynagrodzenie za swoją pracę (przygotowywanie materiałów lekcyjnych i prowadzenie zajęć). Szkoła również ponosi koszty administracyjne. Dlatego proponowana opłata za 6 lekcji w listopadzie i grudniu to £30 za jednego ucznia, £45 za rodzeństwa. Cena ta mogłaby zostać obniżona jeśli zainteresowanie lekcjami będzie duże. Jednak zdajemy sobie sprawę, że lekcje online nie będą wszystkim odpowiadały. Dlatego przyjmujemy zapisy dla osób, które nie zapisały się do tej pory a są zainteresowane zajęciami przez Internet. Tych rodziców prosimy o wypełnienie formularza i wybranie opcji nauczania.


Oczywiście, mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić do budynku naszej szkoły i osobiście powitać wszystkie dzieci.

Ten rok szkolny będzie inny i dlatego, jeszcze bardziej potrzebujemy wsparcia z Państwa strony. Wierzymy, że razem kształtujemy młode Polskie serca - w domu i w szkole. Razem dbamy o polskie tradycje, zwyczaje, kulturę i język polski. Razem dajemy naszym młodym Polakom dodatkowe umiejętności, które są tak przydatne w dorosłym życiu.

Aby obejrzeć pierwsze trzy lekcje prosimy o kliknięcie na poniższy link. Link przeniesie Państwa do strony zabezpieczonej hasłem. Hasło zostanie wysłane mailem do rodziców dzieci zarejestrowanych na rok szkolny 2020/21. Hasło będzie zmieniane co sobotę. W listopadzie i grudniu hasło będzie udostępniane tylko rodzicom, którzy zapłacą za zajęcia. Więcej informacji wkrótce.

Póki co zapraszamy wszystkich na pierwsze zajęcia online z Polską Sobotnią Szkołą w Portsmouth.


Grono Pedagogiczneコメント


Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page