top of page

Witaj Szkoło!

Drodzy Rodzice!


Witamy wszystkich Państwa na progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że wszyscy, i dzieci i Państwo, dobrze wypoczęli podczas letnich wakacji.


Z wielką radością oczekujemy powrotu dzieci do zajec lekcyjnych w Polskiej Szkole w sobotę 17 września o godzinie 10:00.


Aby sprawdzić plan zajęć szkolnych proszę kliknąć na KALENDARZ.


Szczegółowe informacje dotyczące pierwszego dnia w szkole wyślemy do Państwa, w tygodniu poprzedzającym sobotę 17 września, włącznie z informacją odnośnie przydziału dzieci do klas.

WAŻNE: Prosimy o dodanie adresu mailowego szkoły do książki adresowej, gdyż czasami maile ‘lądują’ w folderze spam.


Prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji.


CZESNE:


Przypominamy o konieczności dokonania opłaty za szkołę. Termin opłaty za pierwszy semestr mija w sobotę 10 września. Informujemy, że brak opłaty będzie jednoznaczny z brakiem miejsca na liście klasowej pomimo wcześniej wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Więcej informacji odnośnie płatności za szkołę można znaleźć klikając na link: PŁATNOŚCI.


LEGITYMACJE SZKOLNE:


Uczniowie naszej szkoły zobowiązani są do posiadania legitymacji szkolnej. Aby zapewnić jak najniższe czesne, już od kilku lat nasza szkoła ubiega się o dotacje z Polski. Jednym z warunków otrzymania dofinansowania jest potwierdzenie przez szkołę liczby uczniów uczęszczających w danym roku szkolnym na zajęcia, na podstawie wydanych przez Ambasadę w Londynie legitymacji szkolnych. Bez legitymacji szkoła nie otrzymałaby dofinansowania, co wiązałoby się z podwyżką czesnego.

Legitymacje są wystawiane za darmo i przydają się podczas wizyt w Polsce - uprawniają do zniżek komunikacją PKP oraz wizyt w parkach, muzeach etc.

Legitymacje, które zostały wydane w poprzednich latach muszą być przedłużone. Aby to zrobić należy wypełnić ten sam wniosek wnosząc o przedłużenie dokumentu oraz dołączyć legitymacje do składanego wniosku.

Złożenie wniosku o wydanie lub przedłużenie legitymacji odbywa się w dwóch krótkich krokach:

Wypełnienie formularza online (1 min) (Kliknij na FORMULARZ) oraz wypełnienie bardzo prostego formularza papierowego (patrz załącznik). Papierową część wniosku należy wydrukować (na dwustronnym druku - 1 kartka, 2 strony), wypełnić, podpisać i przynieść na pierwsze zajęcia. Będzie również możliwość wypełnienia formularza w klasie przed zajęciami (ewentualnie po lekcjach).


DZIAŁALNOŚĆ SZKOŁY:


Nasza szkoła jest społeczną organizacją charytatywną zarządzaną przez Zarząd Szkoły. Po uiszczeniu opłaty automatycznie stają się Państwo członkami naszej organizacji, co oznacza, że mają Państwo wpływ na jej rozwój. Aby szkoła mogła dobrze funkcjonować i się rozwijać potrzebne jest zaangażowanie jej członków, czyli Państwa. Zapraszamy wszystkie chętne do pomocy osoby do kontaktu z nami.


WYDARZENIA I KONKURSY:


  1. KONKURS WAKACYJNY:


Przypominamy o wakacyjnym konkursie fotograficznym. Prace należy przesłać do 24 września na skrzynkę mailową szkoły. Jest jeszcze czas przejrzenia wakacyjnych zdjęć i wybrania tego, które najlepiej oddaje prawdziwego ducha minionych wakacji (według dziecka). Konkursowe zdjęcie musi zawierać minimum jedno zdanie opisujące zdjęcie: “Wakacje to…”.


Czekają nagrody książkowe!


Szczegółowe informacje na stronie szkoły klikając na link:


  1. OTWARCIE POLSKIEJ SEKCJI W BIBLIOTECE CARNEGIE:


Z wielką radością informujemy, że w sobotę 24 września w ramach szkolnych zajęć będziemy gościć autora książek dla dzieci Wojciecha Filaber. Natomiast po zajęciach szkolnych, ok godziny 13:15 nastąpi uroczyste otwarcie polskiej sekcji w bibliotece Carnegie, która mieści się w pobliżu szkoły. Więcej szczegółowych informacji w kolejnym mailu.KOMUNIKACJA:


Jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt mailowy pod adres


Prosimy również o zapisanie nowego szkolnego numeru telefonu 07455444949. Telefon jest czynny w soboty w godzinach szkolnych (10:00-13:00).
Commentaires


Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page