top of page

Wesołych Świąt

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie i Przyjaciele naszej Szkoły,


“Wigilijna Święta Noc, Od opłatka bije blask A gdzieś tam ulicami, Krążą Ci, co są dziś sami. Pusty talerz dostawiamy, Może zbłądzą pod nasz dach? Wigilijna Święta Noc, Niesie łaskę w każdy dom Serca swoje otwieramy Dla tych, którzy są dziś z nami I z czułością wspominamy tych, Co już odeszli stąd. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Będą czasem spokoju i szczęścia, Radości przeżywanej w gronie najbliższcyh Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech Nowy Rok … przyniesie wszelką pomyślność I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.”


Dobiega końca kolejny rok kalendarzowy. Dla wszystkich był to rok, który z pewnością zapadnie w naszej pamięci . Covid-19 to najczęściej powtarzane słowo w tym roku. Koronawirus spowodował wiele zamieszania na całym świece i nadal przysparza mnóstwo kłopotów i nie żadko wielu zmartwień a nawet smutku...


Nie był to najłatwiejszy rok – brak fizycznego kontaktu z naszymi rodzinami i przyjaciółmi, utrata bliskich, stres związany z pracą, brak możliwości wyjazdu. Pomimo tego postarajmy się przywołać w naszej pamięci te bardziej pozytywne strony 2020 roku. Ten rok uświadomił nam wszystkim mieszkającym poza granicami naszej ojczyzny, jak ważne są dla nas Polska, Polskość, polski język, tradycje i zwyczaje. I chociaż nie zawsze mogliśmy brać udział w pełnym życiu akademickim szkoły, to nowe technologie dały nam możliwość uczestniczenia w lekcjach online i namiastkę tego do czego nasze serca tak tęsknią. Myślimy, że to pozwoli nam w przyszłości docenić jeszcze bardziej to co mamy – i bardziej aktywnie uczestniczyć w życiu polskiej społeczności zgrupowanej wokół Szkoły Sobotniej w Portsmouth.


W nadchodzącym roku życzymy Państwu...

Zdrowia – bo to najważniejsze,

optymizu, który pozwoli dostrzec możliwości nawet w trudnych sytuacjach

oraz czasu dla siebie, swojej rodziny i najbliższych.

Do Siego roku!Comments


Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page