top of page

Spotkanie Zaduszkowe pod pomnikiem Powstańców Listopadowych

W ubiegłą sobotę polska społeczność z Portsmouth i okolic zebrała się w tak szczególny dla nas Polaków dzień, jakim było Spotkanie Zaduszkowe. Mieliśmy zaszczyt oddać zasłużony pokłon i zapalić znicz pod pomnikiem Powstańców Listopadowych. Po krótkiej częsci wstępnej, prowadzonej przez Panią Dyrektor Aleksandrę Igielską oraz Adriana Krajewskiego członka Przyjaciół Pomnika, złożyliśmy kwiaty, pomodliliśmy się za dusze, których już nie ma wśród nas oraz odśpiewaliśmy hymny narodowe Polski i Wielkiej Brytanii. Pomimo kiepskich kilku tygodni angielskiej pogody, tego dnia, słońce zaszczyciło nas swoją obecnością, co zgromadziło na spotkaniu niemałą rzeszę ludzi, w tym gości honorowych takich jak Pan Frank Jonas BEM, radny honorowy wraz Panią Joy Maddox JP, Byłego Konsula Honorowego RP z Cowes, Pana Krzysztofa Magier oraz Panią Cathy Hall, z Królewskiego Legionu Brytyjskiego. Nie zabrakło także stałych, równie ważnych, gości naszego spotkania Pani Krystyny Jenvey - prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Polskich Weteranów w Southampton wraz z pocztem sztandarowym oraz Pani Edyty Duchnowskiej z reprezentantami Związku Harcerstwa Polskiego Okręg Wielka Brytania, gromadą zuchową "Mali odkrywcy" oraz grupę harcerzy z Havant - dziękujemy za obecność! Dziękujemy również wszystkim rodzicom i dzieciom z naszej szkoły - Wasza obecność jest zawsze nieoceniona!

Powstańcy listopadowi, są patronem naszej szkoły, więc czuwanie nad ich pomnikiem, jest dla nas niezwykle istotne. Jest to zaszczyt, który nasza szkoła może pełnić.

Serdecznie podziękowania dla Blossom Boutique za zrobienie dla naszej szkoły pięknej wiązanki, którą mogliśmy złożyć pod pomnikiem powstańców.


Comentarios


Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page