top of page

Ponawiamy zaproszenie na zajęcia online

Szanowni Rodzice,
Na samym początku, chcielibyśmy złożyć Państwu najlepsze życzenia z okazji właśnie rozpoczętego Nowego Roku - życzymy Wam i sobie, aby ten Nowy Rok upłynął nam w zdrowiu, spokoju i pozwolił nam spełniać nasze marze

nia - nawet jeśli w tym momencie wiele naszych marzeń zostało wystawione na kolejną próbę czasu i sił. Życzymy wszystkim Państwu, aby zawsze starczało sił na przezwyciężenie wszelkich przeciwności.


Ostatni rok był bardzo ciężki dla całej szeroko pojętej edukacji. Szkoły w UK ogromnie zmagają się z tą szczególnie trudną sytuacją, w jakiej się znalazły ich uczniowie. Również dzieci szkół polonijnych straciły już prawie cały rok nauki języka ojczystego i kontaktu ze swoimi rówieśnikami. Niestety obecna sytuacja nadal nie pozwala na prowadzenie fizycznych zajęć w budynku Portsmouth Akademii i jak Państwo się domyślają, raczej nie będzie to możliwe do końca tego roku szkolnego. Jednak szkoła to nie tylko fizyczny budynek. To przede wszystkim uczniowie, rodzice, nauczyciele, atmosfera, nauka i tradycje. Dlatego też chcielibyśmy ponownie zaoferować naszym uczniom zajęcia online w semestrze wiosennym 2020/21.


Przez ostatnie trzy miesiące nauczyciele naszej szkoły prowadzili co tydzień zajęcia online dla dzieci w wieku 4-12/13 lat. Zajęcia te zostały bardzo pozytywnie przyjęte zarówno przez naszych uczniów, jak i rodziców. Oto kilka opinii, jakie na końcu semestru rodzice wyrazi w ankiecie:


“Podoba nam się: Bezpośredni kontakt z nauczycielem i innymi dziećmi, dodatkowy kontakt z nauczycielem przy ocenie pracy domowej, zapoznanie dzieci z polskimi legendami i tradycja, także kreatywny aspekt zajęć”


“Podoba się nam to, że co drugi tydzień lekcje prowadzi inna nauczycielka i jest inny przedmiot lekcji, różnorodność prezentacji, dyskusja na lekcji (im więcej lekcji tym bardziej dzieci są oswojone ze sobą, nauczycielkami i zoomem)”


“Podobały się gry interaktywne, piosenki, robienie samolotów i łańcuchów. [imię dziecka] niecierpliwie czeka na lekcje w każdą sobotę. [imię dziecka] polubił dzieci w swojej wirtualnej klasie”.


Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa dzieci do uczestniczenia w zajęciach przez Zoom w nowym semestrze szkolnym. Zajęcia będą odbywać się w soboty w trzech/ czterech grupach wiekowych - koszt 1 sesji to £4. W załączniku przesyłamy pełną informację o płatności. Pierwsze zajęcia są przewidziane na sobotę 16 stycznia.


Jeśli są Państwo zainteresowani takimi zajęciami to prosimy o email zwrotny do poniedziałku, 11 stycznia.
Comments


Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page