top of page

Zapisy na rok 2020/21 rozpoczęte

Szanowni Państwo,

Mamy nadzieję, że ten trudny i wymagający czas pandemii koronawirusa oszczędził Państwu trudnych doświadczeń i że nadzieja na powrót do normalności wydaje się coraz bardziej realna.

Rząd brytyjski ogłosił plan powrotu dzieci i młodzieży do placówek edukacji od nowego roku szkolnego, jednak jak wszyscy wiemy sytuacja związana z COVID-19 w Wielkiej Brytanii nadal pozostaje trudna. Wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi a sytuacja we wrześniu niepewna.

Pomimo tego mamy wielką nadzieję na powrót do względnej normalności i do reaktywacji szkoły z nowym rokiem szkolnym dlatego rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021.

Co wiemy? (przy założeniu, że wrócimy do sal lekcyjnych)

  • Rok szkolny rozpocząłby się w sobotę 3.10 by dać możliwość adaptacji do nowych warunków i organizacji naszego powrotu

  • musimy być przygotowani na restrykcje dotyczące ilości dzieci w klasach i inne wymagania i ograniczenia w zależności od wytycznych

  • Przy możliwej mniejszej ilość przyjętych dzieci i wyższych kosztach prowadzenia szkoły (prawdopodobny brak dofinansowania + dodatkowe koszty administracyjno księgowe) będziemy zmuszeni podnieść czesne o £1 za sesję co w skali roku przełoży się na dodatkową kwotę £33

  • planujemy zlikwidować depozyt. Osoby które zapiszą się na kolejny rok a w ostatnim rok płaciły za szkołę w wyznaczonych terminach, zostaną poinformowane i będą miały odliczony depozyt od pierwszej kwoty semestralnej lub opłaty rocznej. Osoby, które nie będą kontynuować nauki a należy im się zwrot depozytu prosimy o kontakt mailowy info@polskaszkolaportsmout.co.uk

  • planujemy również zmienić system płacenia czesnego, jednak nadal opracowujemy nowe rozwiązania i w odpowiednim czasie poinformujemy Państwa o szczegółach. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy szkoła nie może sobie pozwolić na brak opłat za szkołę.

Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie podać Państwu więcej informacji. Będziemy śledzić oficjalne informacje dotyczące rozwoju sytuacji i poinformujemy o wszelkich kwestiach organizacyjnych w odpowiednim czasie.

W formularzu rejestracyjnym jest zawarta mini ankieta (2 pytania), która daje Państwu szansę poinformowania nas o Państwa obawach związanych z nowym rokiem szkolnym.

Jak zawsze dzieci, które obecnie uczęszczają do szkoły mają pierwszeństwo przyjęcia jeśli wypełnią formularz do soboty 18 lipca. O przyjęciu nowych dzieci decyduje kolejność zgłoszeń. Po terminie 18.07, o przyjęciu do szkoły będzie decydowała kolejność zgłoszeń wszystkich aplikujących o miejsce. Dlatego prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza, co również pomoże nam w lepszym przygotowaniu się do nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że z większością Dzieci spotkamy się jesienią w szkole.

Dziękujemy

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page