Uroczyste spotkanie w Ambasadzie RP

10.11.2019

Drodzy Rodzice i Uczniowie

 

Pragniemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. Wczoraj podczas pięknej uroczystości spotkania Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy ze szkołami polonijnymi w Ambasadzie Polski w Londynie, Polska Szkoła w Portsmouth, za popularyzowanie polskiej kultury i historii, została uhonorowana flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Flagę narodową od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, wręczyła Pierwsza Dama. Pan Prezydent wystosował list, w którym podkreśla ważność flagi jako symbolu patriotyzmu i tożsamości narodowej - „Znak mocnych, bliskich, trwałych i żywych więzi, łączących rodaków w kraju i poza jego granicami”.

 

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Prezydentowi oraz Pierwszej Damie za tak wyjątkowy dar i wyróżnienie.

 

Pragniemy również podziękować Ambasadzie Polski w Londynie a w szczególności Panu Ambasadorowi Arkademu Rzegockiemu za zaproszenie na tą piękną uroczystość, która rozpoczęła obchody Święta Niepodległości.

 

Lista osób i szkół odznaczonych podczas uroczystości LINK

 

Dziś w szkole Pani Dyrektor zaprezentowała flagę uczniom i gronu pedagogicznemu, a dzieci odśpiewały hymn narodowy, który zaprezentujemy w poniedziałek 11.11 w Dzień Niepodległości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Archiwum
Please reload

Follow Us
RSS Feed

© 2018 by Polska Sobotnia Szkoła PORTSMOUTH              REGISTERED CHARITY NUMBER 1159555

  • w-facebook