VI Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w VI Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych.

www.komitet-pamieci-pileckiego.com

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osadzonych w Aresztach Śledczych.

Rozpoczęcie konkursu 18 lutego, zakończenie 15 kwietnia,

Uroczysta Gala rozdania nagród w Warszawie 24 maja 20191 r. o godzinie 11:00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Komitet Honorowy:

- Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej – przewodniczący; - Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej; - Jarosław Szarek - Prezes IPN; - Jacek Pawłowicz - Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL; - Andrzej Melak – Poseł na Sejm RP.

Uczniowie oraz osadzeni, mają za zadanie przygotowanie prac w następujących kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe kl. 0 - III: - praca plastyczna: „Żołnierze Wyklęci” - laurka: „Żołnierze Wyklęci”

Kategoria szkoły podstawowe kl. IV-VIII: - praca plastyczna: „Żołnierze Wyklęci” - projekt serii polskich banknotów ”Wielcy Polacy - Żołnierze Wyklęci” - film: „Żołnierze Wyklęci”

Kategoria szkoły gimnazjalne: - poezja: „Żołnierze Wyklęci” - projekt serii pocztówek ”Wielcy Polacy - Żołnierze Wyklęci” - film: „Żołnierze Wyklęci”

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne: - plakat: „Żołnierze Wyklęci”” - poezja: „Żołnierze Wyklęci” - projekt muralu patriotycznego: „Żołnierze Wyklęci” - film: „Raport Witolda Pileckiego Bohatera Niezwyciężonego więźnia w niemieckim obozie KL Auschwitz”