top of page

"Marzenko chcę Ci powiedzieć, że..."

"Marzenko chcę Ci powiedzieć, że..." - prosimy przeczytać do końca...

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Pragniemy sobie przypomnieć co w życiu jest wartościowe, poczuć w sercu radość, spokój, miłość... Te najważniejsze wartości mają jedną wspólną magiczną cechę: dzieląc się nimi pomnażamy je i zyskujemy dla siebie.

Głównym celem naszej zabawy Mikołajkowej jest przyniesienie radości dzieciom i podtrzymanie magii świąt. Radość dzieci wraca do nas i daje nam poczucie, że to co robimy ma sens. Zabawa Mikołajkowa jest naszą coroczną charytatywną imprezą dzięki, której próbujemy zdobyć dodatkowe fundusze na prowadzenie szkoły, by polskie dzieci miały możliwość nauki języka polskiego i kultury polskiej. Jednak jako dość duża organizacja polonijna pragniemy wspierać również innych. Jest osoba w naszym otoczeniu, która własnie teraz tego wsparcia potrzebuje. Marzena Ozimek, nasza wspólna koleżanka, jest bardzo chora i aby podjąć terapię ratującą życie potrzebuje dość dużej sumy pieniędzy. Cieszymy się z szerokiego odzewu na akcję prowadzoną dla Marzenki przez grupę RAKtownicy. To jest naprawdę piękne jak spieszymy by pomagać, by kochać... Również na naszej zabawie będziemy mieli szanse otworzyć nasze serca i wesprzeć akcję pomocową. Przekazując datek na akcje dzieci będą mogły zmienić się w motyla, lwa lub inną postać.. Panie z grupy RAKtownicy wraz z Panią Marzeną będą malować dzieciom twarze oraz wykonywać piękne tatuaże. Będzie również możliwość zakupu przepysznych wypieków od Pani Eweliny z Eva Torty Portsmouth, zysk z ich sprzedaży również zostanie przekazany na leczenie.


Nasze wsparcie ma dla Marzeny ogromną moc i znaczy więcej niż słowa mogą opisać. Fakt, iż Marzena wie, że o Niej myślimy i pamiętamy daje Jej dużo siły do walki i stawienia czoła chorobie i ciężkim dniom pełnym niepewności i zwątpienia... Dlatego oprócz finansowego wsparcia chcielibyśmy pójść dalej i zainicjować akcje pt ”Marzenko chcę Ci powiedzieć, że...” i tutaj będziecie mieli Państwo szansę, aby dokończyć to zdanie i wyrazić swoje duchowe wsparcie... Może to być w formie listu, kartki, rysunku, wiersza... Byłyby to dla nas idealny moment zatrzymania się w świątecznym pędzie i zastanowienia co tak naprawdę jest ważne w życiu i wyrażenie tego. Wielki dar dla Marzenki może okazać się wielkim darem dla nas samych, by poczuć w głębi serca Święta Bożego Narodzenia. Marzenka będzie z nami na zabawie, więc tak jak przy wigilijnym stole, podejdźmy i podzielmy się tym, co mamy w sercu. DO zobaczenia w niedzielę. <3 <3 <3






Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page