top of page

Akademia i konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Polskiej Szkole w

W sobotę 10 listopada w Polskiej Sobotniej Szkole w Portsmouth będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej też okazji ogłaszamy dwa konkursy:

  • Konkurs recytatorski “Polska niepodległa wierszem malowana” pamięci tych, którzy polegli za Ojczyznę (wiersze/ pieśni/ piosenki o walce, wojnie, niepodległości).

  • Konkurs na przebranie/ strój/stylizacje (np. na marszałka Piłsudskiego, twórców/ poetów Wielkiej Emigracji, postaci z okresu międzywojennego czy żołnierzy walczących za Polskę w okresie powstań i wojen).

Chętni do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim proszeni są o zgłoszenie swojej kandydatury do nauczyciela swojej klasy do soboty 3 listopada. Należy podać tytuł wiersza/ piosenki, którą chce się zaprezentować na akademii.

Dzieci prezentujące strój/ przebranie/ próbę odwzorowania postaci z czasu utraty przez Polskę niepodległości i walki o jej odzyskanie, powinny wiedzieć za jaką postać są przebrane i czym owa postać zasłynęła (jaka była jej rola w drodze do odzyskania niepodległości)

Pełny regulamin konkursu dostępny jest po kliknięciu na link:

Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page