Akademia i konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Polskiej Szkole w Portsmouth

18.10.2018

W sobotę 10 listopada w Polskiej Sobotniej Szkole w Portsmouth będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Z tej też okazji ogłaszamy dwa konkursy:

 

  • Konkurs recytatorski “Polska niepodległa wierszem malowana” pamięci tych, którzy polegli za Ojczyznę (wiersze/ pieśni/ piosenki o walce, wojnie, niepodległości).
     

  • Konkurs na przebranie/ strój/stylizacje (np. na marszałka Piłsudskiego, twórców/ poetów Wielkiej Emigracji, postaci z okresu międzywojennego czy żołnierzy walczących za Polskę w okresie powstań i wojen).

 

Chętni do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim proszeni są o zgłoszenie swojej kandydatury do nauczyciela swojej klasy do soboty 3 listopada. Należy podać tytuł wiersza/ piosenki, którą chce się zaprezentować na akademii.

 

Dzieci prezentujące strój/ przebranie/ próbę odwzorowania postaci z czasu utraty przez Polskę niepodległości i walki o jej odzyskanie, powinny wiedzieć za jaką postać są przebrane i czym owa postać zasłynęła (jaka była jej rola w drodze do odzyskania niepodległości)

 

Pełny regulamin konkursu dostępny jest po kliknięciu na link:

 

Regulamin Konkursu na 100 lecie

 

Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Archiwum
Please reload

Follow Us
RSS Feed

© 2018 by Polska Sobotnia Szkoła PORTSMOUTH              REGISTERED CHARITY NUMBER 1159555

  • w-facebook