top of page

Pierwszy dzień szkoły

Mamy nadzieję, że pierwszy tydzień szkoły był bardziej ekscytujący niż stresujący i dla dzieci i dla rodziców. Mamy również wielką nadzieję, że powrót do Polskiej Szkoły będzie radosnym wydarzeniem, chociaż zdajemy sobie sprawę, że sobotnie wstawanie do szkoły wiąże się z pewnym wysiłkiem.


Przypominamy, że spotykamy się w najbliższą sobotę 15 września o godzinie 10:00 na dziedzińcu przy wejściu do szkoły od strony parkingu. Adres oraz instrukcje jak dojechać do szkoły znajdują Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce KONTAKT.


PIERWSZY DZIEŃ: Inauguracyjny dzień szkoły jest również dniem pierwszych zajęć. Dzieci zostają na zajęciach do godziny 13:00. Oczywiście będą to typowo powakacyjne zajęcia zapoznawcze.


CO ZABRAĆ: Prosimy by dzieci miały ze sobą lunch oraz podstawowe przybory szkolne (ołówek, kredki, klej)

TELEFON SZKOLNY: Od tego roku uruchamiamy szkolny numer telefonu: Będzie on czynny w soboty w godzinach lekcyjnych oraz w ustalonych dniach i godzinach w tygodniu (godziny poza szkolne będą podane wkrótce) Telefon również będzie aktywny w najbliższy piątek 14 września w godzinach 18:00 – 20:00. Numer telefonu to 07447911300 KLASY: Rodzice zostaną powiadomieni wiadomością sms, o tym, do której klasy dziecko zostało przypisane, kto będzie uczył klasę oraz gdzie znajduje się sala lekcyjna. WAŻNE! Prosimy by mieli Państwo świadomość, że jest to wstępny przydział do klas, i że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nauczycielki będą decydowały, o tym, czy dzieci są w klasie o najlepszym dla nich poziomie. Przypominamy, że klasy są dzielone przede wszystkim ze względu na umiejętności i potencjał poszczególnego dziecka, a w drugiej kolejności na wiek. Mamy również świadomość, że dzieci chciałyby być w klasie ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, co my staramy się wziąć pod uwagę, (gdyż zależy nam by dzieci czuły się jak najlepiej w szkole) jednak nie możemy się tym kierować w pierwszej instancji. PODRĘCZNIKI I MATERIAŁY EDUKACYJNE: W tym roku grono pedagogiczne ustaliło zbiórkę £10 (od ucznia) na zakup podręczników oraz wszelkich materiałów edukacyjnych (zeszyty, ksero, oraz wszelkie inne materiały). Kwotę £10 prosimy wpłacać bezpośrednio do nauczycielki klasy. ZEBRANIA KLASOWE: W najbliższą sobotę odbędzie się tylko zebranie w klasie najmłodszej, czyli klasie Pani Lucyny. Pani Lucyna będzie czekać na państwa po zajęciach o godzinie 13:00. Zebrania w pozostałych klasach odbędą się w indywidualnie ustalonych terminach, o których zostaną Państwo powiadomieni przez nauczycielkę klasy. ZEBRANIE OGÓLNE: Po rozejściu się wszystkich dzieci do klas lekcyjnych, około godziny 10:30, na dziedzińcu odbędzie się informacyjne zebranie ogólne dla rodziców. ZAJĘCIA DODATKOWE: Bardzo byśmy chcieli by, jak w poprzednich latach, dzieci miały możliwość z korzystania z zajęć dodatkowych, jednak na obecny moment brakuje nam nauczyciela, który mógłby poprowadzić takie zajęcia. Szukamy osoby, która byłaby zainteresowana organizacją i prowadzeniem zajęć po zajęciach w godz. 13:00 – 14:00 (muzyczne, taneczne, artystyczne, ortograficzne...) – osoby chętne prosimy o kontakt


WOLONTARIAT: Osoby zainteresowane wolontariatem w szkole prosimy o kontakt w najbliższą sobotę. CZESNE: Przypominamy o konieczności dokonania opłaty za szkołę w pierwszych dwóch tygodniach semestru. Termin opłaty za pierwszy semestr mija 30 września. Więcej informacji odnośnie płatności za szkołę można znaleźć klikając na link: PŁATNOŚCI.


Życzymy miłego tygodnia i do zobaczenia w sobotę! :-)Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page