top of page

Jubileuszowe zakończenie roku szkolnego 2017/18

W sobotę, 14 lipca z łezką w oku ale i z wielką dumą, wzruszeniem i radością pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Nie był to jednak tylko kolejny rok. By rozdać dyplomy zakończenia roku spotkaliśmy się już po raz 10-ty, co oznacza, że miniony rok był naszym rokiem jubileuszowym. Z tej okazji, na uroczystość przybyło wielu szanownych gości. Akademię jubileuszu swą obecności zaszczycili Lord Mayor of Portsmouth Councillor Lee Mason oraz konsul d/s polinijnych z Ambasady RP w Londynie Pan Radosław Gromski.


Wiele ciepłych, pozytywnych i motywujących słów usłyszeliśmy odnośnie naszej jubileuszowej uroczystości. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie dzieci o historii pierwszych polskich emigrantów, żołnierzy powstania listopadowego, którzy po jego upadku, przybyli do Portsmouth w 1834 roku. Wielkie gratulacje dla uczniów za piękną grę aktorską oraz Pań nauczycielek za trud włożony w przygotowanie dzieci, oraz wszystkich dekoracji. Miło nam było usłyszeć słowa uznania odnoszące się do naszej 10-letniej działalności. Zarówno Lord Mayor, jak i Konsul podkreślali ważność zachowania i rozwoju języka oraz kultury kraju pochodzenia.

Dziękujemy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, która realizując założenia „Planu współpracy z Polonią i Polakami Za Granicą” przyjętego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, przyznała naszej szkole fundusze na realizację projektu obchodów jubileuszu 10-lecia. Dziękujemy również za przekazanie tabeta na potrzeby szkoły. Za obecność i pozytywną współpracę chcielibyśmy podziękować Pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Polskich Weteranów Krysi Jenvey oraz prezesowi Polskiego Klubu Miłośników Historii „Orzeł Biały”.

Podziękowania dla naszych sponsorów: dla Kancelarii Andrew & Andrew za pokrycie kosztów druku broszury jubileuszowej, The Sourdough Bakehouse za przygotowania pięknego, jubileuszowego bochna chleba, Ewelinie Tarnowskiej za przygotowanie przepysznych ciast, Bloosm Butique za przepiękne dekoracje kwiatowe, Delikatesom Maya za przekazanie napoi na poczęstunek oraz Lolli Shop UK za ufundowanie poduszek przytulanek w konkursie jubileuszowym.

Wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie, by świętować z nami ten szczególny jubileusz.


Za wspaniałe zdjęcia dziękujemy Panu Grzegorz Choszcz. Więcej zdjęć do obejrzenia tutaj

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page