top of page

Długo oczekiwane rozstrzygnięcie szkolnego konkursu jublieuszowego.

W czwartek 31 maja jury w składzie Agata Wojcieszkiewicz lokalna malarka, Joanna Głos pedagog, nauczycielka języka angielskiego, Dominika Mokrzycka pracuje z polskimi dziećmi w angielskich szkołach oraz Agnieszka Michalska dyrektor Polskiej Szkoły a na co dzień również pracująca z polskimi dziećmi w angielskich szkołach spotkało się, by wyłonić zwycięzców szkolnego konkursu jubileuszowego.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były wspaniałe. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: zgodność z przesłaniem ideowym konkursu; walory edukacyjne; walory artystyczne; zaangażowanie w przygotowanie pracy; samodzielność; oryginalność pomysłów; kreatywność; poprawność językowa. Selekcja prac polegała na zaprezentowaniu prac w poszczególnych kategoriach wiekowych (bez ujawnianie autora pracy) Prace były omawiane przez jury, a następnie każda jurorka indywidualnie wybierała swoich faworytów do trzech głównych nagród. Następnie jurorki z wyselekcjowanych kandydatów wyłoniły zwycięzców konkursu.

A zwycięzcami są:

W kategorii wiekowej 4 - 6: Pierwsze miejsce: Emilia Wiczkowski 6 lat, Drugie miejsce: Natalia Borciuch lat 4, Jan Marciniak lat 6 W tej kategorii jury wyróżniło: Adelę Kaciuba lat 5, Marię Kurakowską 6 lat.

W kategorii wiekowej 7 - 8: Pierwsze miejsce: Zofia Zarych 7 lat, Drugie miejsce: Robert Wiczkowski lat 7, Dominik Barciuch lat 7 W tej kategorii jury wyróżniło: Ksenię Simms lat 7, Olivię Cacko 7 lat

W kategorii wiekowej 9 - +: Pierwsze miejsce: Maksymilian Kabaja 9 lat, Drugie miejsce: Nicole Naish lat 9, Isa Cholewa lat 9 W tej kategorii jury wyróżniło: Lili Żaczek lat 9, Oliwię Szymczyk 9 lat.

W głosowaniu publiczności spośród wszystkich prac najwięcej 678 polubień i tym samym pierwsze miejsce zdobyła praca Zofii Zarych za jej rysunek miasta Przemyśl, drugie miejsce zdobyła praca Ksenie Simms Moja Polska Szkoła z 625 polubieniami, trzecie miejsce natomiast zdobył portret Pani Oli narysowany przez 5-letnią Kaję Kopacz.

Jury również zgodziło się, że wszystkie prace zasługują na wyróżnienia dlatego też wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymają nagrodę książkową.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 14 lipca podczas obchodów 10-lecia szkoły. Wszystkiem zwycięzcą serdecznie gratulujemy i wszystkich bardzo dziękujemy za wasz wysiłek w przygotowanie tak pięknych prac. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystości 14 lipca.

GRATULUJEMY!

Archiwum
Follow Us
RSS Feed
bottom of page